Jump to content

Zakladatel zájezdové divadelní společnosti DivadloZa2

 

Libor Jeník se narodil ve Varnsdorfu v roce 1972. Studoval gymnázium               v Rumburku, Technickou univerzituv Liberci – pedagogická fakulta a současně Vyšší odbornou školu hereckou v Praze.    

 

Již během studií působil v Libereckém divadle F.X. Šaldy. Od roku 1998 do roku 2004 byl členem souboru Divadla A. Dvořáka v Příbrami, kde stvárnil nespočet rolí (např. Profesor Higins – Pygmalion, Kníže Václav – Drahomíra a její synové, Vévoda bavorský – Noc na Karlštejně, Zvíře – Kráska a Zvíře...) a obdržel několik diváckých cen za nejlepší herecké výkony. Od roku 2002 účinkuje v současné nejúspěšnější hře příbramského divadla Hrdý Budžes. Toto představení v roce 2014 úspěšně oslavilo 600. vyprodanou reprízu.

 

Od roku 2004 působí jako host v několika divadelních společnostech (např. Divadelní společnost Julie Jurištové, Divadlo Kalich, Divadlo F.X. Šaldy v Liberci, Divadelní společnost CD 2004, Divadelní společnost Krapet, Divadelní společnost D5...), kde účinkuje např. ve hrách : Blázinec v prvním poschodí, Každý den šťastný den, Drácula, Dezertér z Volšan, Krkonošské pohádky, Kocourek modroočko...

 

Je autorem několika divadelních pohádek a hudby k nim. V posledních letech  se věnuje také režii. Jeho nejznámější a velmi úspěšnou hrou pro děti je představení Čtyřlístek v pohádce, které pochvalně ocenil sám autor předlohy pan J. Němeček Dále např. Jak se Honza dostal na hrad, O Kubovi ze Smolné Lhoty, Krysáci a ztracený Ludvík. Podílel se na scénáři a režii videoklipu Nenasytný mnich a Dožínková hudební skupiny GINEVRA a účinkuje v několika televizních seriálech, rozhlasových hrách a dabingu.

 

Ve volném čase se věnuje především rodině, houbaření a sportu.